جمعه ، ۱۳۹۹/۰۱/۲۲

اتهامات دولتمردان ترک به YPG اشتباه از آب درآمد/عامل انتحاری عضو داعش است

پس از آنکه دولتمردان ترکیه انگشت اتهام خود در حمله دیروز استانبول را بازهم به سوی YPG نشانه گرفته بودند، امروز مشخص گردید که عامل انتحاری انفجار خیابان استقلال استانبول عضو داعش است.
 اتهامات دولتمردان ترک به YPG اشتباه از آب درآمد/عامل انتحاری عضو داعش است


به گزارش شنوپرس، به نقل از کردپرس بعد از آزمایشات DNA که توسط پلیس مبارزه با ترور ترکیه صورت گرفت، مشخص شده است که عامل انتحاری خیابان استقلال استانبول که باعث کشته شدن 4 نفر و زخمی شدن 36 تن دیگر شده است "مهمت اوزترک" 24 ساله از استان غازی عنتاب ترکیه است.

بعد از اثبات هویت این عامل انتحاری، پدر و برادر وی توسط پلیس مبارزه با ترور استانبول دستگیر شده و در بازجویی هایی که از پدر وی صورت گرفته است در اعترافات خود عنوان کرده است: مهمت اوزترک در سال 2013 از خانه فرار کرده و به استانبول آمده بود. از آن تاریخ به بعد به ندرت با مهمت در تماس بودیم.

لازم به ذکر است، مهمت اوزترک در لیستی قرار دارد که پلیس مبارزه با ترور ترکیه در آن به اعضای دولت اسلامی عراق و شام (داعش) از کشور ترکیه اشاره کرده و تمامی اسامی این لیست به عنوان افراد تحت تعقیب عضو داعش شناخته می شدند.

شایان ذکر است، افکان آلا، وزیر کشور ترکیه در اظهاراتی ضمن تایید هویت عامل انتحاری جاده استقلال استانبول عنوان کرده است: بر اساس اطلاعات به دست آمده، وابسته بودن عامل انتحاری جاده استقلال استانبول به دولت اسلامی عراق و شام (داعش) اثبات شده است. تا این لحظه 5 نفر در این ارتباط دستگیر شده اند.

باماهمراه باشید در کانال تلگرام   http://telegram.me/shnopres

 


5347
بازدید
0
نظرات
تاریخ ارسال : ۰۹:۰۱:۴۵ _ ۱۳۹۵/۰۱/۰۳

نظر خود را ارسال کنید


نام:
ایمیل:
دیدگاه:
کد امنیتی :


تمامی حقوق این سایت ، متعلق به وب سایت شنو پرس می باشد.
طراحی و برنامه نویسی : سورس کد