جمعه ، ۱۳۹۷/۰۶/۳۰

نویسنده کتاب ئه وینی بی سنوور در گفتگو با شنوپرس

موضوع اشعار بیشتر ناملایمات روزگار درجامعه امروزی وبخشی هم عشق والبته عشق به وطن چون تار وپودی بر کل اشعار سایه افکنده است.
نویسنده کتاب ئه وینی بی سنوور در گفتگو با شنوپرس


 هاشم ضیاء نویسنده کتاب " ئه وینی بی سنوور"  در گفتگو با شنوپرس اظهار داشت: فعالیت ادبی ام به سالهای اغازین دوره کارشناسی بر می گردد که اولین کارهای شعری خود را البته اوایل به صورت تفننی شروع کردم که با رفت و آمد آن زمان در انجمن ادبی شهرستان و دانشگاه، قوت گرفته وصد البته و به قول حافظ :با افتادن در دام دوست، طوطی طبعمان از عشق شکر و بادام وی واله وشیدایی به خود گرفت وبه امید رسیدن به وی همچون بلبلی در این قفس پرواز کنان! به سوی یار و سرمنزل نهایی همچنان در حرکتیم... بعد از فعالیتهای پراکنده در حوزه شعر که در دوره کارشناسی تداوم داشت؛ به صورت سازمان یافته واساسی در دوره ارشد با ورود به عرصه روزنامه نگاری وقبول مسولیت سردبیری یک مجله پنج زبانه وپنج فرهنگ به نام " واژۆ")کردی،فارسی،عربی،ترکی وانگلیسی( دوباره فعالیتهایم را از سر گرفتم،که بازتاب بسیار خوبی در سطوح دانشگاهی داشت.

وی افزود: بعد از این مجله دانشگاهی با اتمام تحصیلات ارشد، اقدام به دریافت مجوز برای یک مجله اختصاصی در حوزه ادبیات جهان کردم که هم اکنون مدیر مسئولی آنرا بر عهده دارم. در حوزه کتاب به غیر از کتاب شعر چاپ شده، بچه های ما و شما" برای بچه ها نوشته ام که کتابی هم با دوزبان کردی وفارسی با نام" امیدوارم با حمایت دوستان فرهنگ دوست بتوانیم به مرحله چاپ برسانیم. در 86 صفحه ودر کتاب شعر بنده با نام" ئه وینی بی سنوور" ویا همان "عشق بی مرز" برگیرنده تقریبا 70 شعر است که بیشتر آن را اشعار کالسیک و وزن دار تشکیل می دهد، کتاب بعد از کش و قوسهای فراوان آماده سازی ودریافت مجوز، در نهایت با تاخیری زیاد آماده شد.

هاشم ضیاء ادامه داد: موضوع اشعار بیشتر ناملایمات روزگار درجامعه امروزی وبخشی هم عشق والبته عشق به وطن چون تار وپودی بر کل اشعار سایه افکنده است واز راهی وبه هر شیوه ای گذر از موضوعات مختلف به عشق وطن چون جاذبه ای قوی مشهود است؛ همان زاد وتوشه ای که رهگذران ره عشق برای مقابله با خطرات وآسیبها باید به همراه داشته باشند وبعد در این ره قدم نهند! در کشور ما سرانه مطالعه البته منهای برخی از عرصه های تحصیلات تکمیلی، چیزی نزدیک به صفر است که این مساله باعث شده که نوشتن وتالیف فراز و نشیبهای فراوانی پیدا کند؛ لذا اگرهزینه های زیاد آماده سازی وچاپ وفروش والبته صرف این همه وقت را نیز حساب کنیم در جامعه مادیگرای امروزی رساندن یک کتاب به مرحله چاپ و فروش یک نوع ریسک واز نظر خیلی ها یک نوع شنای بر خلاف جریان آب است؛ این طرز تفکر خواسته یا ناخواسته باعث شده که خیلی از دوستان در حوزه نوشتن کتاب تحمل سختیهای گذر از یک خان اول را هم نکرده واز همان ابتدا جای عطا و لقا را با هم عوض کرده و دیاری دگر و یاری دگر بر گزینند. بنده داوطلبی کوچک ولی انتخاب کننده ای جسور در ره عشق بودم و از همان ابتدا به سختیهای راه واقف و در سرزمینی که بادی نبود تا چیزهای باد آورده ای داشته باشم!! تنها عشق به یار و دیارم را در طبق اخالق و وجدانم گذاشته تا بعد از سالها بلاخره یک قدم از هزاران قدمی که باید برداشته شود را برای زبان وفرهنگم بردارم.

 

باماهمراه باشید در کانال تلگرام   http://telegram.me/shnopres


1623
بازدید
0
نظرات
تاریخ ارسال : ۰۰:۱۱:۴۲ _ ۱۳۹۵/۰۲/۰۶

نظر خود را ارسال کنید


نام:
ایمیل:
دیدگاه:
کد امنیتی :


تمامی حقوق این سایت ، متعلق به وب سایت شنو پرس می باشد.
طراحی و برنامه نویسی : سورس کد