سه شنبه ، ۱۳۹۸/۰۱/۰۶

مدیرکل استانداری کردستان: طلاق در کردستان کاهش پیدا کرده و به رتبه ۱۲ کشوری رسیده است

مدیرکل امور اجتماعی استانداری کردستان گفت: وضعیت طلاق در استان کردستان کاهش پیدا کرده چرا که نرخ طلاق در سال 94 حدود 4.2 بود در سال 95 به 4.1 رسیده به گونه‌ای که رتبه طلاق استان از رتبه چهار کشوری به رتبه ۱۲ رسیده است.
مدیرکل استانداری کردستان:  طلاق در کردستان کاهش پیدا کرده و به رتبه ۱۲ کشوری رسیده است


به گزارش شنوپرس جمال ارشدی در نشستی مطبوعاتی با خبرنگاران و اصحاب رسانه های گروهی اظهار داشت: از زمانی آغاز فعالیت‌ها تلاش کرده‌ایم که نگاه علمی و آکادمیک به حوزه اجتماعی و فرهنگی داشته باشیم و خوشبختانه در این راستا نیز موفق بوده‌ایم و ارتباطات خاصی با دانشگاه‌های استان برقرار کرده‌ایم و تا این لحظه در این راستا موفق بوده‌ایم.

ارشدی از برقراری ارتباطات با مراکز علمی و دانشگاهی با هدف وارد کردن نگاه علمی به این حوزه خبر داد و گفت: همین امرو موجب شد در رسیدن به اهداف و اجرای برنامه‌ها موفق‌تر عمل کنیم.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری کردستان خاطرنشان کرد: در نخستین گام وضعیت آسیب‌های اجتماعی در حوزه‌های مختلف از جمله طلاق، الگوها فرهنگی، تاثیرات اقلیم کردستان بر هویت فرهنگی شهروندان را بررسی و در کنار این مهم تلاش کردیم از پایان‌نامه‌ها در حوزه‌های مختلف حمایت کنیم.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری کردستان تصریح کرد: در حوزه طلاق سندی تدوین کردیم و دبیرخانه آن نیز به بهزیستی کردستان واگذار شد و تاحدودی نتیجه آن نیز در جامعه موفق بود به طوری که براساس آمار رسمی سال 94 نرخ طلاق در استان 4.2 بود که سال گذشته به 4.1 رسید.

ارشدی افزود: علاوه بر اقدامات انجام شده در حوزه آسیب‌شناسی طلاق، عوامل آن نیز بررسی شد و خوشبختانه از رتبه 4 کشوری به رتبه 12 رسیدیم.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به معضلات حاشیه‌نشینی اظهار کرد: تشکیل کارگروه ارتقای اجتماعی، فرهنگی و سلامت بازآفرینی شهری در مناطق حاشین‌نشین و سکونت‌گاه‌های غیررسمی استان از دیگر کارهای انجام شده بوده و در این راستا حدود 44 پروژه تعریف شده است.

وی با اشاره به کارهای انجام شده در حوزه سازمان‌های مردم نهاد اظهار کرد: قبلاً 47 انجمن در استانداری کردستان و فرمانداری‌های استان فعال بودند که در حال حاضر 118 انجمن مشغول به فعالیت و 35 انجمن در حال مجوز گرفتن هستند و از رشد 283 درصدی برخوردار بوده است.

 


1310
بازدید
0
نظرات
تاریخ ارسال : ۱۷:۵۹:۲۹ _ ۱۳۹۶/۰۵/۲۵

نظر خود را ارسال کنید


نام:
ایمیل:
دیدگاه:
کد امنیتی :


تمامی حقوق این سایت ، متعلق به وب سایت شنو پرس می باشد.
طراحی و برنامه نویسی : سورس کد