جمعه ، ۱۳۹۹/۰۱/۲۲

بدقولی سازمان برنامه و بودجه در حق دختران شین‌آبادی

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس گفت: سازمان برنامه و بودجه طبق تعهد و قول خود قرار بود هر سال یک میلیارد برای هزینه درمان دختران شین آباد در نظر بگیرد، اما متأسفانه به جز سال اول که یک میلیارد و خرده‌ای پرداخت شد دیگر پرداختی در این رابطه وجود نداشت.
بدقولی سازمان برنامه و بودجه در حق دختران شین‌آبادی


به گزارش شنوپرس به نقل از خانه ملت؛ رسول خضری نماینده مردم سردشت و پیرانشهر با اشاره به روند درمان دختران شین‌آباد گفت: وزارت «بهداشت، درمان و آموزش پزشکی» برای بیمارستان حضرت فاطمه(س) - تهران -  جهت فرآیند درمانی دختران شین‌آباد مبلغی را در نظر گرفته بود، اما متاسفانه سازمان برنامه و بودجه مقداری در جهت تامین این مبلغ به تعهد خود عمل نکرد.

وی افزود: سازمان برنامه و بودجه طبق تعهد و قول خود قرار بود هر سال یک میلیارد برای هزینه درمان دختران شین آباد در نظر بگیرد، اما متأسفانه به جز سال اول که یک میلیارد و خرده‌ای پرداخت شد دیگر پرداختی در این رابطه وجود نداشت.

عضو «کمیسیون اجتماعی» مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: ما انتظار داریم سازمان برنامه و بودجه این موضوع را به طور جدی مورد بررسی قرار دهد و اعتبارات لازم را جهت درمان و معاینات پزشکی دختران شین آبادی تأمین کند.

خضری اضافه کرد :تعهدات سازمان برنامه و بودجه درباره هزینه درمان دختران شین آباد، سال ۹۳ پرداخت شد و متاسفانه این فرآیند دیگر انجام نشد و در طی این سه سال، ریالی جهت هزینه درمان به این کودکان تعلق نگرفت.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر پیشتر به خبرنگار میزان گفته بود: متأسفانه ۹۹ درصد از بودجه وزارت آموزش و پرورش مشمول پرداخت حقوق و امور جاری می‌شود و تنها ۱ درصد از این منابع به بخش عمرانی اختصاص پیدا می‌کند و با ۱ درصد هم کار زیادی پیش نمی‌رود و در حال حاضر دو سوم از برنامه نوسازی و ایمن‌سازی مدارس توسط خیرین مدرسه‌ساز انجام می‌شود و تنها یک سوم آن را دولت تقبل می‌کند.

ساعت ۷:۳۰ دقیقه صبح روز چهارشنبه ۱۵ آذر ۹۱، بخاری نفتی کلاس دانش‌آموزان چهارم دبستان مدرسه «انقلاب اسلامی» روستای «شین آباد» از توابع پیرانشهر استان آذربایجان غربی آتش گرفت و متاسفانه تعدای از دانش آموزان فوت کردند و تعدادی نیز دچار سوختگی شدید شدند که همچنان از تبعات ناشی از این حادثه رنج می‌برند.


1921
بازدید
0
نظرات
تاریخ ارسال : ۱۴:۱۸:۴۶ _ ۱۳۹۶/۰۹/۱۵

نظر خود را ارسال کنید


نام:
ایمیل:
دیدگاه:
کد امنیتی :


تمامی حقوق این سایت ، متعلق به وب سایت شنو پرس می باشد.
طراحی و برنامه نویسی : سورس کد