چهارشنبه ، ۱۳۹۷/۰۹/۲۸

برگی دیگرازجنایات داعش درحق کودکان کرد

بنابرگزارش دیده بان حقوق بشرگروه تروریستی داعش کودکان کرد اسیر را به روشهای گوناگون شکنجه می نماید
برگی دیگرازجنایات داعش درحق کودکان کرد


   

به گزارش  گادرپست به نقل ازشبکه اطلاع رسانی دانا، دیده‌بان حقوق بشر برگی دیگر از جنایات بی‌رحمانه گروه تروریستی داعش را رو کرده است.

بنا بر گزارش دیده‌بان حقوق بشر شبه نظامیان داعش با شکنجه کودکان کرد با استفاده از کابل، آنها را مجبور به تماشای ویدئوی بریدن سر افراد توسط نیروهای داعش کرده و آنها را وادار به فراگیری قرآن در دوران اسارت می‌کردند.

این کودکان که همگی بین 14 تا 16 سال سن داشتند از اهالی کوبانی بوده و  در اواخر می گذشته در راه بازگشت از حلب توسط نیروهای داعش اسیر شدند.

گروه داعش 100 نفر از دختران دستگیر شده را پس از چند ساعت آزاد می‌کند،‌ اما 153 تن از پسران را در مدرسه‌ای در 55کیلومتری کوبانی زندانی می‌کند.

دیدبان حقوق بشر گزارش خود را بر اساس گفته‌های افرادی که توانسته بودند از این مدرسه فرار کرده و خود را به ترکیه برساند و یا گفته‌های برخی از آزادشدگان تنظیم کرده است.

بر اساس گفته این افراد، کودکان به هشت گروه مختلف برای تعلیم تقسیم شده بودند و شرایط بهداشتی و غذایی آنها نیز وخیم بوده است.

به گفته این شاهدان رفتار شبه نظامیان داعش با کودکانی که والدینشان عضو وای.پی.جی بودند به مراتب بدتر بوده است.

گروه تروریستی داعش علاوه بر کودکان مذکور بسیاری دیگر از کردهای سوری را به اسارت گرفته تا بتواند  در مواقع ضرور در مقابل دریافت پول و یا آزادسازی جنجگویان خود آنها را آزاد کند. 


2172
بازدید
0
نظرات
تاریخ ارسال : ۲۱:۴۳:۴۹ _ ۱۳۹۳/۰۸/۱۶

نظر خود را ارسال کنید


نام:
ایمیل:
دیدگاه:
کد امنیتی :


تمامی حقوق این سایت ، متعلق به وب سایت شنو پرس می باشد.
طراحی و برنامه نویسی : سورس کد