پنجشنبه ، ۱۳۹۹/۰۱/۲۱

جلسه بررسی مسائل فرهنگی ،اجتماعی ، سیاسی

روز شنبه 94/3/23 جلسه هم اندیشی و بررسی مسائل فرهنگی ، اجتماعی و سیاسی با حضور روحانیون سطح شهرستان در مرکز بزرگ اسلامی اشنویه برگزار گردید :
جلسه بررسی مسائل فرهنگی ،اجتماعی ، سیاسی


در ابتدای مراسم اکبری معاون فرماندار با خوشحالی از حضور در جامعه روحانیت و تقدیر از ملاسید مصطفی خاتمی امام جمعه شهرستان در برپایی این مراسم اظهار داشت : در حال حاضربیش از 1 میلیارد و 700 میلیون نفر مسلمان در سطح جهان داریم و هروز بر تعداد مسلمانان  افزوده خواهد شد ،و افزایش مسلمانان غربی ها و دشمنان اسلام را هر روز نگراتر از قبل می نماید .

اکبری افزود : همین افزایش مسلمانان به منزله زنگ خطر برای دشمنان قسم خورده اسلام می باشد ، و دشمنان اسلام تصمیم بر ریشه کن نمودن اسلام به روشهای مختلف نموده اند ،  همانگونه که همگی برآن اشرافیت دارید با علم نمودن دولت اسلامی داعش درعراق با استفاده از مسلمانان افراطی کمر به نابودی اسلام بسته اند ، و همین وضعیت وظیفه روحانیون بزرگوار را سنگیین تر می نماید .

معاون فرماندار وحدت بین مسلمانان خصوصا" بین جامعه روحانیت را از عواملی برشمرد که میتواند در مقابله با استکبار مقاومت و نقشه های شوم آنان را بر آب نماید .

 در ادامه مراسم ،ماموستا کامل رحمت پورامام جماعت روستای گرکاگول از روحانیون در خواست نمود با تلاش و وحدت اجازه نفوذ افکاردشمنان به اجتماع را ندهند .

رحمت پور وحدت را به منزله دژ مستحکم در مقابل دشمنان قلمداد و تنها راه ورود دشمنان را تفرقه اندازی در بین مسلمانان برشمردند .

ماموستا ملا عباس رسولی که به نماینده گی از طرف شورای روحانیت سخنرانی می کرد، 5 عوامل را در ایجاد وحدت برشمردند .

ملاعباس رسولی اظهار داشت : 5 عواملی که میتواند وحدت را در بین مسلمانان افزایش دهند عبارتند از 1- سعه صدر (  با تندی و برخورد نامناسب نمیتوان خروجی مناسبی را به دست آورد ) 2- مشترکات ( روی خیلی از مسائل اتفاق نظر مشترکی داریم همکاری خود را در آن زمینه ها بیشتر نماییم ) 3- احترام ( برای جایگاه و منزلت همدیگر احترام بذاریم چون بی احترامی غرض ورزی را بهمراه خواهد داشت ) 4- مطالعه ( مطالعه وسیله ای می باشد که اجازه نمیدهد از دنیا عقب بیفتیم ) 5- ارتباط ( اجازه بدهید ارتباطمان بیشتر شود روی مسائل کوچک برای هم حاشیه درست ننماییم )

امام جماعت مسجد کاظمیان اشنویه از روحانیون درخواست نمود ، به عنوان پرچمداران اسلام در بین جوانان و سخنرانی ها یی که در مساجد و محافل عمومی انجام خواهند داد بر ایجاد وحدت تآکید ورزند .

حاج ماموستا خاتمی امام جمعه شهرستان اشنویه آخرین سخنران مراسم بود .

ماموستا خاتمی ضمن خیر مقدم سنگربانان دین اسلام ،فرماندهی انتظامی و معاون فرماندار با اشاره به مستقل شدن مرکز بزرگ اسلامی آذربایجان غربی( درحال حاضر کلیه مراکز آذربایجان غربی زیر نظر سنندج می باشند ) در آینده ای نزدیک و خوش یُمن بودن این اتفاق به برسی مشکلات امروزه اجتماع پرداخت .

امام جمعه اشنویه یکی از بزرگترین معضلات اجتماع امروزه اشنویه را مسئله خودکشی؛ با توجه به آمار خودکشی و اقدام به خودکشی در این مدت کم به عنوان پدیده ای ناراحت کننده یاد نمود .

حاج ماموستا خاتمی با اشاره به 20 مورد اقدام به خودکشی و 3 مورد خودکشی در فاصله زمانی کم آمار را بسیار نگران کننده خواند ، ایشان بزرگترین عامل را دور شدن از خداوند، قرآن کریم و و جود شبکه های ماهواره ای را در این نابهنجاریهای اجتماعی دخیل دانستند .

امام جمعه اشنویه با اشاره به سوء استفاده شبکه های اجتماعی دشمنان در فضای مجازی و انگشت اتهام آنها بسوی روحانیون ، اساتید دانشگاه ،مسئولین نظام، سعی آنها را درمتشنج نمودن اذعان عمومی بی ثمر دانست.

ماموستا خاتمی از احاد جامعه درخواست نمود : به جای اینکه به دنبال فرا افکنی دشمنان با اهداف خاصی که دارند پرداخته شود ؛ نسبت به این مسائل بی تفاوت نباشند و با کالبد شکافی و کارشناسی نمودن دلایل خودکشی با وحدت و همدلی ریشه این نابسامانی ها برچیده شود .

لازم به ذکر می باشد  در لابه لای مراسم کلیپی از کشتار وحشیانه دولت اسلامی داعش به نمایش در آمد که همه روحانیون را متاثر و درپایان بیان نامه ای در محکوم نمودن گروه های سلفی و تکفیری قرائت شد .  


3427
بازدید
0
نظرات
تاریخ ارسال : ۱۴:۳۶:۱۹ _ ۱۳۹۴/۰۳/۲۴

نظر خود را ارسال کنید


نام:
ایمیل:
دیدگاه:
کد امنیتی :


تمامی حقوق این سایت ، متعلق به وب سایت شنو پرس می باشد.
طراحی و برنامه نویسی : سورس کد