دوشنبه ، ۱۳۹۷/۱۱/۲۹

کتاب «سنگ نوشته ی کیله شین در سفرنامه های سیاحان» مجوز چاپ گرفت

منطقه ی باستانی اشنویه دارای بیش از یکصد تپه ی باستانی و دهها اثر و کتیبه ی تاریخی است شاید بتوان گفت که مهم ترین اثر تاریخی اشنویه کتیبه ی کیله شین است :
کتاب «سنگ نوشته ی کیله شین در سفرنامه های سیاحان» مجوز چاپ گرفت


به گزارش شنوپرس، منطقه ی باستانی اشنویه دارای بیش از یکصد تپه ی باستانی و دهها اثر و کتیبه ی تاریخی است، شاید بتوان گفت که مهم ترین اثر تاریخی اشنویه کتیبه ی کیله شین است، این کتیبه مربوط به دوره ی ایشپوئینی پادشاه اورارتو بوده و به فرمان وی در شاهراه کیله شین و در مسیر منتهی به معبد بزرگ هالدی (خدای اصلی دولت اورارتو) برپا شده است.

کتیبه ی کیله شین در ابتدای سده ی نوزده توسط ادوارد شولتز کشف شده و از آن زمان تاکنون گردشگران و باستان شناسان زیادی ازاقصی نقاط جهان برای بازدید آن به اشنویه آمده اند، اهمیت کتیبه ی کیله شین و لزوم اطلاع از محتوای این سفرنامه ها که در آنها اطلاعات بی بدیلی درباره ی شرایط و خصوصیات جغرافیایی منطقه و ساکنان آن ارائه گشته، نویسنده ی اشنویه ای را بر آن داشته تا به نگارش کتابی جامع در این باره اقدام نماید.

کتاب جدید به عنوان «سنگ نوشته ی کیله شین در سفرنامه های سیاحان» با 104 صفحه از سوی انتشارات پروژه حسنلو به زیر چاپ رفته و به زودی به بازار عرضه خواهد شد، در این کتاب علاوه بر موقعیت، خصوصیات و ترجمه ی کتیبه ی کیله شین، سفرنامه های افرادی چون شهاب الدین العمری (به زبان عربی)، شولتز (انگلیسی)، راولینسون (انگلیسی)، خانیکوف (فرانسوی)، دمورگان (فرانسوی)، لمان هاوپت و بلک (آلمانی)، الکساندر ایاس (انگلیسی)، سیسیل جی. ادموندز (انگلیسی)، جورج کامرون (انگلیسی)، محمود امین (عربی) و میریو سالوینی (ایتالیایی) درج گردیده است. هزینه ی چاپ و انتشارات این اثر ارزشمند را پژوهشگر و معلم برتر کشوری جناب آقای آرام احمد پور بر عهده گرفته است.


2675
بازدید
3
نظرات
تاریخ ارسال : ۱۴:۴۲:۵۱ _ ۱۳۹۴/۰۸/۲۵
 • محمود حسین پور کتاب فروشی ماموستا هه ژار:
  ۱۶:۲۵:۴۶ __ ۱۳۹۴/۰۸/۲۵

  با ارزوی توفیق روز افزون برای نویسنده سریع القلم شهرمان جناب اقای شریف کدخدا وشادکامی وبهروزی برای کاک ارام احمد پور مزید توفیقات را از ایزد توانا برای همگی ارزومندم .

 • ضیانوشین:
  ۰۸:۵۰:۳۲ __ ۱۳۹۴/۰۸/۲۶

  درود بر این دوستان عزیز که خاکی و بدون ادعا برای شهرمان کار می کنند و زحمت می کشند.

 • :
  ۲۲:۴۴:۵۱ __ ۱۳۹۴/۰۹/۰۵

  سلام لطفا درمورد حق پایمال شدن تاکسیها توسط شهردار بنویسید


نظر خود را ارسال کنید


نام:
ایمیل:
دیدگاه:
کد امنیتی :


تمامی حقوق این سایت ، متعلق به وب سایت شنو پرس می باشد.
طراحی و برنامه نویسی : سورس کد